- Nou
Spray anti-caini TW1000 Pfepper Contra-Dog 40ml
Livrare în 1-2 zile lucrătoare
Spray anti-caini TW1000 Pfepper Contra-Dog 40ml
Produs în Germania.
Expira: 12/2028
Returnare produs în termen de 14 zile de la recepție
100% produse originale
Transport gratuit peste 300 lei (pt. orașele principale)
Plati securizate card de credit (in rate) sau de debit
Un spray ușor de manevrat, pe care îl poți lua cu tine oriunde. Cu forma sa subțire, îl poți ține ușor în mana.
Un spray ușor de manevrat, pe care îl poți lua cu tine oriunde.
Capacul de protectie are un declansator încastrat, care previne descarcarea neintentionata. Datorita formei speciale a capacului, spray-ul este tinut automat în poziția corectă si pulverizeaza în directia atacatorului atunci când este declansat. Capacul este echipat cu o duză cu 3 canale, care generează un jet foarte puternic.
Îndreaptă spray-ul spre botul și ochii câinelui agresiv, acesta se va opri și se va retrage imediat. Spray-ul acționează până la 2-3m. Conținutul poate fi folosit de mai multe ori.
Consecințele asupra câinilor pot fi drastice. Nu folosi spray-ul în joacă, pentru ca afectează drastic câinii. Se folosește doar în cazuri de urgență.
Volum 40 ml
Foma conica a jetului
Distanta de acționare 2-3m
Dimensiuni H 85 mm, 35 mm
Greutate 48g
Avertismente conform Regulamentului (EG) Nr. 1272/2008 (regulament GHS/CLP)
PERICOL: Aerosol extrem de inflamabil. Provoacă iritație gravă a ochilor. Provoacă iritația pielii. Poate provoca iritația căilor respiratorii.
Recipient sub presiune. Poate izbucni dacă este încălzit. Țineți departe de căldură, suprafețe fierbinți, scântei, flăcări deschise și alte surse de aprindere. Fumatul interzis. Nu pulverizați pe o flacără deschisă sau altă sursă de aprindere. Nu perforați și nu ardeți, chiar și după utilizare. A se proteja de lumina soarelui. Nu expuneți la temperaturi care depășesc 50C / 122F. Nu lăsați la îndemâna copiilor.
ÎN CAZ DE CONTACT CU OCHI: Clătiți cu atenție cu apă timp de câteva minute. Scoateți lentilele de contact, dacă sunt prezente și ușor de îndepărtat. Continuați clătirea.
ÎN CAZ DE CONTACT CU PIELEA: Spălați cu multă apă și săpun.
Spray-ul se folosește pe propria raspundere.
- Utilizare
- Hiking/Trekking